9 серпня в Херсонській міській раді відбулася планова стратегічна сесія робочої групи з розробки Стратегії розвитку Херсонської міської територіальної громади до 2030 року за напрямами: "Міська громада - територія щасливих людей", "Креативна молодь - молодіжна і гендерна політика, фізична культура і спорт, розвиток туризму і культури".

У сесії взяли участь херсонська креативна молодь, представники громадських організацій, команда партнерів американського агентства міжнародного розвитку USAID «Демократичне врядування у Східній Україні», представники міської виконавчої влади, в тому числі управління культури.

Розділившись на невеликі групи, присутні зробили SWOT аналіз Херсонської міської територіальної громади, визначивши її сильні та слабкі сторони, можливості та загрози.

Прозвучало багато цікавих ідей щодо розвитку громади в сферах культури, туризму та спорту. Звісно, одним з акцентів було визначено водний ресурс Херсона, який на сьогоднішній день представляє інтерес для туристів. Також наголосили на розвитку херсонського мистецтва, адже наше місто багато талантами і це може стати ще одним туристичним магнітом. Йшла мова і про розвиток молодіжних центрів, залучення бізнесу до розвитку громади.

Начальник управління культури Світлана Думинська зазначила, що цього річ буде започатковано низку місцевих фестивалів, які підкреслять унікальність нашого міста – Всеукраїнський фестиваль естрадно-циркового мистецтва, Всеукраїнський еко-фест, Міжнародний фестиваль національних товариств «110+», Всеукраїнський фестиваль майстрів народної творчості. У Херсона є всі шанси заявити про себе не тільки на всеукраїнському рівні, але й на міжнародному.