(0552) 32-17-18  вул. Гімназична (Червоностудентська), 7

Шукати на сайті

Реєстрація

Мистецький центр «YOUKH» знаходится на Херсонщині у селі Олександрівка, що розташоване між Станіславськими та Олександрівськими кручами, на березі Дніпровсько-Бузького лиману.  Був створений влітку 2020 року Євгенією Відіщевою та Андрієм Майем, керівниками двох громадських організацій - "VIDLIK PROJECTS" та "Центр “Текст". Ідея створення мистецького центру виникла давно, але зробити його саме тут надихнула природа, що оточує це місце. Прямо з воріт центру відкривається краєвид на лиман, оточений кручами й сонцем, що з настанням вечора тоне в лимані. Метою центру є створення унікальної всеукраїнської платформи розвитку сучасного мистецтва та об’єднання творчої молоді з різних населених пунктів.

На базі мистецького центру, влітку 2020 року були реалізовані кілька резиденцій для підлітків з Донецької та Луганської областей, а також окремі культурні події: акустичні концерти, театралізовані читання сучасної драматургії, вечори сучасного українського кіно та зустрічі з культурними діячами та діячками. До подій завжди долучається громада, а особливо молодь, відбувається потужний обмін думками, досвідом, інтересами. Проєкт “YOUKH culture” має на меті поширити сучасне мистецтво у населені пункти, де відсутні культурні пропозиції, створити креативну спільноту села. Існують сталі уявлення, нав'язані массовою культурою, що село не може асоціюватись з інтелектуальними та творчими потоками. Ми хочемо прийняти цей виклик, та прагнемо впливати на зміну цих уявлень, оскільки  вважаємо що країні потрібна певна культурна децентралізація, та створення локальних мистецьких осередків, незалежно від того - місто це, чи село.

На нашу думку проект може стати потужним поштовхом для зміни цих сталих уявлень та сформованого наративу, пошуку нових сенсів, змістів і мистецьких форм.

КІНОБЕРЕГ

         Зараз триває набір учасників на табір «КІНОБЕРЕГ», що проходитиме з 4 по 18 липня у мистецькому центрі. До участі запрошується молодь села Олександрівка, та усієї України, що зацікавлена у мистецтві створення документальних фільмів, хоче розвиватися у цьому напрямку.  Протягом табору на учасників чекає знайомство з історією кіно, розбір основ драматургії, монтажу, композиції, фотографії, написання власного сценарію, перегляд фільмів та їх обговорення, дослідження реальності та створення власного кіно. Підлітки та молодь, стають молодими митцями та мисткинями, працюють над створенням фільмів та вистави, водночас місцеві мешканці стають безпосередніми учасниками та учасницями процесу, героями та героїнями мистецьких робіт, адже проєкт існує не в вакуумі, а в живому просторі села, та має на меті створення мистецької спільноти, залучення громади до створення новітніх культурних подій.

Теоретична частина табору складається з воркшопів та лекцій на теми:
- Історія світового кіно;
- Драматургія і задум;
- Монтаж як побудова сенсів у документальному кіно;
- Продюсування та дистриб‘юція кіно. Шляхи реалізації у кіноіндустрії;
- Як режисер-документаліст може стати впливовим, змінюючи суспільну думку?;
- Відео як інструмент сучасного мистецтва: візуальний поворот, дигіталізація, змішані медіа.

   Менторами проєкту є Віталій Гавура та Якоб Пройс.

            Віталій Гавура – молодий український режисер ігрового та документального кіно, сценарист, лауреат Одеського міжнародного фестивалю за ігровий фільм «Чачьо», що можна переглянути на платформі Takflix.com. Його творчість сфокусована на проблемах захисту прав людини, етнічних громад України, прав жінок, ЛГБТК+ спільноти, економічній нерівності населення, дискримінації ветеранів АТО. На Кіноберезі Віталій проведе інтенсив по документальному кіно, буде ділитись здобутими знаннями, усіма секретами кіновиробництва. Завчасно познайомитись з фільмом «Чачьо» можна на онлайн-платформі Takflix.com

Якоб Пройс / Jacob Preuss – німецький кінорежисер, лауреат премії Max Ophuls Preis 2011 за свій третій документальний фільм «Інший Челсі». Експерт програми Панорама кінофестивалю Berlinale в Німеччині. Працював експертом з прав людини у країнах СНД міжнародної громадської організації «Репортери без кордонів». Фільм Якоба «Інший Челсі», він також є в доступі на Takflix.com.

Окрім воркшопів від основних менторів проєкту, будуть проведені  зустрічі з запрошеними лекторами, такими як:

  • Олександра Погребняк, кураторка виставкових проєктів, співробітниця PinchukArtCentre, розповість про відео як інструмент сучасного мистецтва, про візуальний поворот, дигіталізацію та змішані медіа.
  • Крістіна Тінькевич, українська режисерка ігрового і документального кіно, девелопмент продюсерка, випускниця британської кіношколи проведе лекцію про продюсування та дистриб‘юцію кіно і шляхи реалізації у кіноіндустрії.
  • Роман Бондарчук, український режисер документального та ігрового кіно, арт-директор DocuDays, розкаже як режисер-документаліст може стати впливовим, змінюючи суспільну думку.

            Практичною частиною табору стане створення самого фільму, процес поділено на підготовку, знімальний період і монтаж.

У фіналі проєкту відбудеться прем’єра створених учасниками документальних повнометражних фільмів, де кіно зустрінеться із справжнім глядачем. Загалом, усе по справжньому :)

Подати заявку можна до 13.06 включно за посиланням:
//forms.gle/hXbZiNPGQTMqG6Sy9.

Локація: Мистецький центр YOUKH, село Олександрівка, Білозерський район, Херсонська область
Організатори: громадська організація VIDLIK PROJECTS
Контакти: [email protected]

Слідкуйте за анонсами YOUKH:
🌼 Instagram //www.instagram.com/youkh.culture/
🌾 Telegram //t.me/joinchat/I9cXiO0Rk-g5NmUy
🌚 Facebook //www.facebook.com/youkh.culture/

Vidlik PROJECTS:
🧝‍♀️ Сайт  //wtfmastery.com.ua/
🍀 Соц. мережі //linktr.ee/vidlikproject
🎥 Ютуб //www.youtube.com/c/ВІДЛІКпроджект
👩🏽‍🎤 Хай живе тиждень: //linktr.ee/tizhden

 "КІНОБЕРЕГ" підтримує Європейський Союз та Goethe-Institut в Україні за програмою Дім Європи.

Ще більше інформації про Херсон від наших партнерів

Віртуальний 3D Херсон

Тут Ви зможете побачити кращі куточки Херсона та області представлені у вигляді сферичних панорам і віртуальних турів.
 

Туристичні атракції Херсонщини

Хочете відвідати туристичні атракції у Херсонській області. Запрошуємо більше дізнатися про унікацьні місця.
 

Мандруй Херсонщиною

Херсонщини вражає красою: найбільша в Європі пустеля, безлюдні острови, природні парки - побачте все своїми очима.
 
 

Екскурсії по Херсону

ХерсON - проводить цікаві екскурсії по Херсону та області, займається дозвіллям, відпочинком, туризмом і пригодами.
 

TripMustGoOn

Ми зібрали цікаву інформацію, яскраві фото та фантастичні відео про південь, Херсон та можливості для вашого відпочинку.
 

Херсонщина туристична

Путівник по місцях дозвілля і відпочинку в Херсоні і області - запрошуємо дізнатися більше про неймовірні місця.
 
 
Хочете дізнатись більше про Херсон та його історію?    ТАК, ДІЗНАТИСЬ!

screenshot www.google.com 2018.12.15 16 59 58

Наша Адреса

Стратегічна мета розвитку м.Херсона - підвищення життєвого рівня городян на основі економічного зростання, підвищення рівня соціальних гарантій та поліпшення соціального обслуговування населення, забезпечення стабільного функціонування і розвитку систем забезпечення життєдіяльності міста.
Управління Культури
вул.Гімназична (Червоностудентська), 7
м. Херсон, Україна
+3 8 (0552) 32 17 18