Одним із символів Херсона є черешчатий дуб у парку ім. Шевченко. Багато хто вважає, що йому близько 140 років. Дуб – своєрідне ядро парку, від нього розходяться в різні боки вісім тінистих алей. Цікаво, що різні офіційні джерела по-різному датують час посадки цього могутнього велетня. Одні стверджують, що він посаджений в період відродження парку в 1869 році. Інші - в 1896 році, що зовсім малоймовірно, тому що через 20 років, в період Першої світової війни, дуб вже називають столітнім.

Збереглася стара дореволюційна листівка, видана на початку ХХ століття, з написом «Херсон. Дуб в парке, посаженный Императором Александром 3-м». Зображене на фото дерево вельми скромних розмірів. У той же час в старих херсонських газетах кінця XIX століття доводилося зустрічати твердження, що цей дуб був посаджений на честь 25-річчя правління імператора Олександра ІІ - найімовірніше тоді, коли до цієї події було приурочено перейменування парку з Денисовского в Олександрівський, тобто в 1880 році.

Даний заповідний об'єкт має певну рекреаційну цінність. Дуб є памяткою природи місцевого значення. Це одне з визначних місць Херсона, яке відвідують мешканці та гості міста. Під час свят територія навколо вікового дуба є місцем масових гулянь та проведення культурних заходів.

Иформація взята з АгооВ Херсонщина

dubdub2dub3dub4

contentmap_plugin