В даному розділі представлено електронну версію брендбуку системи візуальної ідентифікації «Скіфське Сонце». Інформацію поділено на наступні розділи:

 1. Стандарти
  Опис концепції та правила використання
 2. Файли
  Окремі файли з описами для завантаження
 3. Положення про використання
 4. Приклади
  Малі архітектурні форми та елементи
  Проект «Купуй Херсонське»
  Використання у сувенірній продукції
  Оформлення виставкової експозиції
  Оформлення туристичного автобусу
  Використання в нагородах та відзнаках
  Брендування різних носіїв
  Приклади побудови похідних знаків.
 1. Стандарти

На сторінці brand.ks.ua/sun/ зiбранi вiзуальнi символи i правила, якi формують у свiдомостi аудіторії образ Херсона, через застосування бренду та системи візуальної ідентифікації «Скіфське Сонце».

Для завантаження елементів системи перейдіть на сторінку Файли.

Файли можуть вільно використовуватись для потреб некомерційного користування, згідно Положення про використання.

З варіантами використання можна ознайомитись на сторінці Приклади.

Система візуальної ідентифікації Херсона та Херсонської області “Скіфське Сонце”

1

Чому для міста Херсона та Херсонської області варто використовувати спільний бренд?

Херсон є адміністративним центром території, в якої вже давно активно просувається сонячна та скіфська тема. Окрім того, численні опитування підтверджують, що як самі херсонці, так і потенційні туристи зазвичай наділяють Херсон властивостями, що територіально притаманні області (моря, ліса, пустеля, кавуни та інше). Тому доречно не намагатися ламати ці особливості сприйняття, а використовувати їх, та в системі обласного бренду позиціонувати Херсон, як туристичний центр, з якого зручно потрапити до будь-якої атракції.

Варіанти слогану міста:

Херсон — під Сонцем Півдня

Херсон — місто Сонця

Чому Сонце?

Сонце — об’єднуючий метафоричний образ, що відображає пріоритетні напрямки розвитку та конкурентні переваги Херсона та області:

 • найбільші в Україні водні ресурси;
 • рекреаційні та туристичні можливості;
 • біосферні заповідники всесвітнього рівня;
 • екологічно чисте рослинництво;
 • племінне тваринництво, птахівництво;
 • інноваційна енергетика та промисловість;
 • унікальна самобутня історична культурна спадщина.

Узагальнити та відобразити у бренді всі ці переваги можна як раз за допомогою Сонця!

За своїм «сонячним» потенціалом Херсонщина посідає одну з перших позицій у державі. Кількість сонячних днів на рік сягає 240, або 65%. Середня сонячна інсоляція на території області – 1,25 МВт/кв.м на рік.

Окрім того, образ Сонця є універсальнім природним феноменом, який шанувався багатьма народами, що з давніх часів перебували на території сучасної Херсонщини, про що свідчать численні археологічні артефакти.

Чому Скіфи?

Для додання необхідних стилістичних особливостей та відображення спадкоємності культурних традицій в побудові атрибутів бренду використовується характерна пластика орнаментів і самоцінних сакральних символів скіфсько-сарматського періоду. Впізнавані формальні особливості солярних символів здавна були символом руху життя, світла, удачі, щастя і творіння. До того ж, скіфська тематика вже давно стала брендом регіону. Тому підтвердження в назві місцевого телерадіоканалу «Скіфія», скіфські прикраси та інші знахідки, використання сюжетів в сувенірах, скіфські розділи у всіх місцевих музеях, активна популяризація скіфських курганів, поширеність сталого поняття «скіфська баба» і т. п.

Також, бренд, заснований на скіфської символіці, є нейтральним по відношенню до численних етнічних груп, та релігійних конфесій Херсонщини, підкреслюючи аспекти її толерантності та полікультурності.